Конкурс продлен! Принимайте участие!
Отвечаем на ваши вопросы!
Домашнее задание на контроле!

Белорусскоязычные классы

Дата: 26 октября в 17:46, Обновлено 26 октября в 17:52

Паважаныя бацькі!

Аддзел адукацыі, спорту і турызму адміністрацыі Ленінскага раёна г. Гродна нагадвае, што згодна з артыкулам 17 Канстытуцыі Рэспублікі Беларусь, на падставе артыкула 90 Кодэкса Рэспублікі Беларусь аб адукацыі асноўнымі мовамі навучання і выхавання з’яўляюцца дзяржаўныя мовы Рэспублікі Беларусь, руская і беларуская. Мова навучання і выхавання ва ўстанове адукацыі вызначаецца заснавальнікам.

Права грамадзян на выбар навучання і выхавання на адной з дзяржаўных моў Рэспублікі Беларусь забяспечваецца развіццём сеткі ўстаноў адукацыі (класаў, груп) з беларускай і рускай мовамі навучання і выхавання. На ўзроўні агульнай сярэдняй адукацыі ў Ленінскім раёне г. Гродна створаны ўмовы для навучання і выхавання дзяцей на беларускай мове ў дзяржаўнай установе адукацыі (далей – ДУА) “Сярэдняя школа № 32 г. Гродна” (вул. Ліможа, 11). Па пытаннях навучання і выхавання на беларускай мове ва ўстанове агульнай сярэдняй адукацыі прапануем тэлефанаваць дырэктару Шывілька Ж.У. па тэлефоне 78 56 00.

Запрашаем у беларускамоўныя класы!