Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Что создает новогоднее настроение?

Беларуская арфаграфія і пунктуацыя

Дата: 12 апреля 2014 в 09:22, Обновлено 23 августа в 20:34

Сачыненні вучняў

Мая зямля

Мая зямля – гэта шумлівыя бары і дубравы, бяскрайнія палі і сенажаці. Мая зямля – гэта родный горад, дзе жывуць мае бацькі і сябры, дзе знаходзіцца 16-я школа, у якой я вучуся… Мая зямля – гэта ўся Беларусь ад краю да краю, яна вельмі прыгожая і непауторная. Я люблю маю родную зямлю і хачу, каб яна з кожным днём станавілася прыгажэйшаю.

Кабыляк Уладзіслаў,
                                                           6 “Б” клас

Мая зямля

Я нарадзіўся ў Беларусі і гэтым ганаруся. Мая зямля – гэта блакітныя рэкі і азёры, зялёны бор і каласістыя палі. З кожным годам краіна робіцца прыгажэйшай і квітнейшай. І нам трэба ўсё рабіць, каб так было заусёды. Якімі людзьмі мы вырасцем, такое і будучае чакае нашу краіну. Таму нам трэба вучыцца, працаваць і любіць тую зямлю, дзе мы нарадзіліся – нашу радзіму – Беларусь!

Дабрыянец Дзмітрый,
                                                    6 “Б” клас