Запрашаем у Музей гісторыі Гарадніцы

Дата: 21 сентября 2016 в 17:59, Обновлено 22 сентября 2016 в 18:36
194 просмотра

З 24.09.2016 г. у Музеі гісторыі Гарадніцы будзе працаваць выстаўка “Жывыя фарбы роспісаў”, якая пазнаёміць з гісторыяй бытавання мастацкіх роспісаў у традыцыйным народным побыце беларусаў.

Сярод экспанатаў выстаўкі: драўляны куфар пач. ХХ ст., аздоблены ручной дэкаратыўнай размалёўкай, роспісы па шкле, кераміцы, тканіне 1-й пал. ХХ ст. з фондаў музея. Выстаўку дапоўняць сучасныя роспісы па тканіне ў тэхніцы батык гродзенскай мастачкі Аксаны Коршун.

Запрашаем на тэматычныя заняткі для вучняў пачатковых класаў. Дзеці пачуюць казку пра ўзнікненне фарбаў, даведаюцца аб тым, хто падарыў людзям мастацтва батыка, пазнаёмяцца з традыцыямі  мастацкіх роспісаў на Беларусі. Падчас тэматычнага занятка вучні зробяць арыгінальны сувенір з паперы сваімі рукамі і аздобяць яго роспісам штампамі і трафарэтамі.

Выстаўка працуе з 24.09.2016 г. штодзённа (акрамя панядзелка)

з 10.00 да 18.00 па адрасе: вул. Ажэшкі, 37

Музейны занятак (група 25 чалавек) – 5,00 руб.

Уваходныя білеты для школьнікаў – 30 кап.

Тэлефон для даведак 72 16 69.